Buradasınız
Ana Sayfa > Bitkisel Yağlar > Damar tıkanıklığı beslenme

Damar tıkanıklığı beslenme

Damar tıkanıklığı beslenme yolları,

 

Besinlerin sıhhatli bir biçimde tüketmediğimiz sürece pek çok hastalığın oluşumuna ön ayak olmuş oluruz. Sıhhatli ve uzunca seneler hayatını sürdürmek bizim elimizde, öncelikle dünya düzenimizi en güzel biçimde sağlamayı huy haline getirmeliyiz. Itinalı, tasarılı hayatını sürdüren bir birey, besinlerine de özen gösterdiği müddetçe, bağışıklık sistemi daha çok kuvvet kazanır. Beden mikroplarla savaşmasını bilir. Bizzat direncini bakteri ve virüslere karşın koruyabilir. Tüm şunlar sağlanması istem ile ilgilidir. Gerçek bir biçimde beslenmek ve en ehemmiyetlisi ne yediğimizi bilmek, faydaları ve zararları ile ilgili bilgi sahibi olmak, kabul görmeyen hastalıkların yaşanmasına mani olabilir.

Kişi, beynini yönetme, iradesine gerçek sahip çıkan bir birey meydana geldiği müddetçe, sağlığıyla en güzel arkadaş olabilir. Damar hastalıkların beden amaçlı daimi hastalıkların başlangıcıdır. Tüm düzen damardan geçtiğimiz kana bakar. Tıkanıklıkların yaşanmaması, sıhhatli kan akışının salgılanmaması hastalıkların habercisidir. Damar sertliği, kan dolaşımında yavaşlamalar ,damarda tıkanıklar sıhhatsiz bir yaşama işaret eder. Damar tıkanması belitileri oldugunda yeme içme gibi besinler perhizi size verilmelidir. Sıvı akışkan alımı, kan dolaşımını hızlandırır. böbrek rahatsızlığına sebep olur. Sıvının eksikliği, damar sertliği meydana getirir. Bu sebeple su yaşamın ve sağlığın bir gerçeğidir. Peki, nedir damar tıkanıklığına sebep olan besinler? hep beraber öğrenelim.

 

1 Katı Yağların Fazla kullanımı : Margarinlerin kahvaltıda fazlasıyla tüketildiğini biliriz. Ekmeğe severek sürdüğümüz margarinler, fazla yüksek kaloriye sahiptir. Fazla yenildiğinde,dengesiz bir biçimde kilo almanıza neden olabilir. Kilo yapan yiyecekler içinde koltuk alna margarinin fazlası, katı olduğundan erimez, donar. Bedende emilimi kolay değil yağlar doğrudan karaciğerde yağlanma yapar, bununla beraber damar tıkanıklıkların oluşumuna meydana getirir. Katı yağları tadımlık yiyin. Fazlası kalp damar hastalığına sebep açabilir.

2 Acı Biber Turşusunun Fazla Kullanımı: Her sofrada severek yediğimiz bol acılı biber ve öbür turşular, bir taraftan mideye acı hissini fazlasıyla verirken, öbür taraftan mide sindiriminin çabuk bir biçimde çalışmasına neden olur. Ancak fazla sirkeli, sarımsaklı ve bol acılıyla ilave edilmiş acı keskin biber turşuları, kalp ve damar tıkanıklığına neden olur. İştahı bir taraftan fazlasıyla arttırırken, öbür taraftan zayıflamanıza katkıda bulunur. Mide sindirimin çabuk çalışmasından kaynaklanmaktadır. Ucu Acı biber, fazla baharatlı ve özünde de acı barındırdığından, çok mağlup olması önerilmemektedir. Sıhhatiniz amaçlı çok baharatlı kederli ve sirkeli gıdalardan uzak durunuz.

3 bir Fazla Tuzlu Yemekler Yemek : Tuz, anatomi için gerekli bir besindir. Vücudun basit yapı taşıdır. Zeka gelişim katkısı büyüktür. Ancak fazla tuzlu gıdalar tansiyon ve damar hastalıklarına haber verir. Tuzlu veya az tuz tüketmelisiniz. Normal size gündelik tuz ihtiyacınızı karşılayacak ayarda besinlerde ve yemeklerde kullanmalısınız. Çok tuzlu gıdalar, damar tıkanıklığına en büyük etken olur.

4 – Karbonhidrat ve Trans yağ İçeren Besinler : Yağlı gıdalar vucudumuz için zararlıdır. Yağ birikimi vücuda depolandığında, kabul görmeyen kilolar olarak size geri döner. Bu sebeple vücuda alınan yağlı ve karbonhidratlı besinler yakılmalıdır. Bunun için az yemek tüketmeliyiz, içerisinde trans yağ içeren ürünlerden uzak durmalısınız. Kalp ve damar hastalıklarına en fazla neden olan besinler içinde yer alır. Vücudun yağsız gıdalara gereksinimi vardır.

5 Kızartması Olan Gıdalar : Çoğunlukla en fazla severek yaptığımız patates kızartması, biber, kabak, patlıcan ve et kızartmaları, yağı fazla içe hapsettiğinden ve yağ bir çok kez ısıyla yanma halini aldığından zarar veren kimyasalların ortaya gelmesine ne sebeple oldu. Yağla pişirilen özellikle kızartması inşa edilmiş durumda olan sebzeler damar tıkanıklığını çoğaltmaktadır. Olası epeyce haşlanmış yemekleri seçim ediniz. Size damar tıkanıklığına en fazla sokak açan 5 besinden laf ettik. Umarız bunları tüketirken çoğalış fazladan temkinli olabilir,bol bol meyve ve sebze yersiniz. Kan akımını hızlandıran besinleri tüketiniz. Sıhhatli günleriniz daim olsun.

 

Damar tıkanıklıgı nedenleri video izle.

damar tıkanıklığı,
damar tıkanıklığı kalp,
damar tıkanıklığına,
damar tıkanıklığı nedir kısaca,
damar tıkanıklığı belirtileri kol,
damar tıkanıklığı nasıl belli olur,
damar tıkanıklığına iyi gelen,
damar tıkanıklığına yeni çözüm,
damar tıkanıklığı açma,
damar tıkanıklığı belirtileri beyin,
damar tıkanıklığı belirtileri,
damar tıkanıklığı için,
damar tıkanıklığı bitkisel,
damar tıkanıklığı beslenme,

Bir yanıt yazın

Top