Buradasınız
Ana Sayfa > Genel bilgi > Sivilceler Anında Nasıl Yok Edilir

Sivilceler Anında Nasıl Yok Edilir

Sivilceler Anında Nasıl Yok Edilir

Herkesin ortak sorunlarından olan sivilceler zaman içresinde çok rahatsızlık vermeye başlıyor ve gerçekten çıkılmaz bir hal alma yoluna gidiyor bunlardan kurtulmanın birden çok fazla yöntemleri var .O kadar çok fazla söylentiler var emin olun kim kime inanacağını şaşırmış durumda ve insanlarımız hemen hemen her denileni uyguluyor sivilcelerinden kurula bilmek adına.

Cildimizde meydana iştirak eden sivilceler hepimizin ara ara başına iştirak eden ve huzursuz eden vaziyetler içerisindedir. Bir bir sürü birey sivilcelerden bir an evvel arınmak arzu eder. Fakat bu olası değildir. Ne Türlü hastalıkların belli bir tedavi zamanı varsa ve uyarı edilmesi gerekiyorsa sivilce rehabilitasyonu de zaman talep eden bir süreçtir. Önce sivilcenin nedenini bulmanız gerekmektedir.Peki,Sivilce Ne Sebeple Oluşur: Sivilce oluşumunun bir sürü temel nedenleri olabileceği benzeri kritik bir hastalığı belirtisi olarak da görülebilmektedir. Stresli bir süreçten geçiyorsanız, yüzünüzde, sırtınızda üstelik kulak içiniz de dahi sivilce çıkması muhtemeldir.Yaşınız da sivilcelerin oluşumunda etkilidir. Sözgelişi 12-25 yaş arası süreçlerde kişilerin vücudunda bir sürü pek sivilcelenme görülmektedir. Şunlar ergenlik çağının ürünleridir ve geçicidir.Sağlıksız gıdalar, yağlı ve asitli yiyecekler, baharatlı yemekler, cips ve çerezler de sivilce oluşumuna taban hazırlar.

Kadınların makyajlarını iyi temizlememesi ya da uzunca zaman makyajlı kalması da sivilceyi artıran etmenlerdendir. Bunun yanında kullanılan makyaj malzemelerinin natürel ürünlerden olmaması da maalesef ciltte sivilce ve kara noktalara yol açmaktadır.Mevsimlerin değişimi de cildimizde çeşitli sorunlara sebep olabilir. Sözgelişi yaz aylarında ateş gibi havaya ve terlemeye ilişkili olarak cildimizde küçük minik ama sayıca pek sivilceler oluşmaktadır. Bunun yanında kullanılan hata sabun ya da deodorant benzeri bakım mahsulleri de cildi tahriş ederek sivilce oluşumuna ne sebeple olmaktadır.

 

Sivilceler Ne Türlü Tedavi Edilir?

Sivilcelerin sebebi yukarıdaki sebeplerden kaynaklanabilmektedir Önce sivilcenin asıl nedenini biliyorsanız ona yönelik bir yol izlemelisiniz. Sözgelişi bir sürü pek sıhhatsiz besin tüketiyorsanız, kendinize beslenme düzeni oluşturmalısınız. Bu sayede daha sıhhatli bir cilde sahip olursunuz. Ancak bu bir kaç zaman arasında anında düzelmez. Bunun için beslenmenizde bir bir sürü kez olarak kontrollü olmalı, bunu hayat tarzı haline getirmelisiniz.

Bol miktarda su tüketmeye çabalayın. Su deri altında oluşabilecek bir bir sürü problemin giderilmesine ve cildin arındırılmasına imkân olanağı sağlar.

Sivilcenin oluşumlarında gösterişli meydana iştirak eden baskı ise, sivilce ile hepten berbat hissetmenize yol açacaktır. Bunun için kendinizi motive edici olmalı ve cildinize iyi bir bakım inşa ederek rahat bir uyku uyumaya çalışın. Uyku hem vücudunuzun dinlenmesine aynı zamanda zihninizin rahatlamasına sebep olur.
Sivilce oluşumunun sebeplerinden biri de makyajdır. Ancak bir bir sürü birey sivilceyi yüklü makyaj malzemeleriyle bilhassa fondötenle kapatmaya çalışır. Bu ise sizin daha kolay değil bir müddetçe geçmenize ve sivilcenin iyileşmesine mani oluşturacak hale neden olur. Bunun mahaline cildi iyice temizleyip, hafif bir nemlendirme daha ideal bir yoldur.

 

Ciltteki sivilcelerle direk olmasa da endirekt olarak kurtulmanızı temin edecek yollardan birisi de spor yapmaktır. Spor yaparken vücudunuz nihai derece enerjik olur ve bedendeki zarar veren maddeler atılır.

Ayrıca sivilcelerinizi hiçbir zaman elle sıkmamalısınız. Zira bu mikropların hepten yayılmasına ne sebeple olur. Bunun mahaline cildinize rutin aralıklarla bakı yaptırabilirsiniz.
Cildinizin bakımını ihmal etmemelisiniz. Her akşam yatmadan evvel kesinlikle cildi temizlamacı, nemlendirmeli ve toniklemelisiniz.

 

sivilce nasıl yok edilir,
sivilce nasıl yok edilir doğal,
sivilceler nasıl yok edilir,
sivilceler nasıl yok edilir evde,
sivilceler nasıl yok edilir evde çözüm,
sivilceleri nasıl yok edilir,
sivilceler nasıl yok edilir forum,
sivilceler nasıl yok edilir bitkisel,
sivilce nasıl yok edilir evde,
akne sivilce nasıl yok edilir,
sivilceler anında nasıl yok edilir,
sivilce izleri nasıl yok edilir bitkisel,
burundaki sivilce nasıl yok edilir,
beyaz sivilce nasıl yok edilir,
büyük sivilceler nasıl yok edilir,
bir günde sivilce nasıl yok edilir,
ciltteki sivilce lekeler nasıl yok edilir,
ciltteki sivilce lekeleri nasıl yok edilir,
sivilce delikleri nasıl yok edilir,
doğal yolla sivilce nasıl yok edilir,
derin sivilce izleri nasıl yok edilir,

Bir yanıt yazın

Top