Buradasınız
Ana Sayfa > Diyet Programları > Her Derde Deva Sarımsak Limon Kürü Faydaları

Her Derde Deva Sarımsak Limon Kürü Faydaları

Her Derde Deva Sarımsak Limon Kürü Faydaları

Sağlıklı bir yaşam için doğal bitkisel besin takviyesi insan oğlu her zaman ihtiyaç duymuş ve bu bitkisel ilaçlardan fayda görmüştür bunlardan bir tanesi limon ve sarımsak kürü vücudumuzun bir çok noktasına şifa olan limon sarımsak kürü şifaları çok fazla  sizlere bu konu hakkında bilgi ve paylaşımda bulunmak istedik bir nebzede faydalı olabildiysek hayatınızı ufakta olsa dokuna bildiysek bildiysek ne mutlu bizlere Allah Şifanızı Versin Geçmiş olsun Dileklerimle Tefsiye Ederim Size Kullanmanızı da Fayda Göreceksiniz ben size şu veya bu firma önermiyorum reklamda yapmıyorum tercih hakkını sizlere bırakıyorum


Maydanoz-Limon-Sarımsak

Kalp damarlarını açmak ve kalp dolaşımını güçlendirmek

Kullanılacak  olan malzeme

Kuru kabukları soyulmuş iri bir tane diş sarımsak. Sarımsağın kahverengileşmemiş olması ve yumuşamamış meydana gelmesine dikkat edilmelidir.
On- 12 tane kıtır yeşil maydanoz (saplarıyla birlikte). Maydanozun yapraklarının sararmamış meydana gelmesine dikkat edilmelidir. Yaprakları sararmış maydanoz kullanılmamalıdır.
İki yiyecek kaşığı kıtır sıkılmış limon suyu
Yarım bardak klorsuz su
Bu malzemelerin hazırlanması amaçlı mutfak robotu ya da blender (mikser) kullanılır. Maydanozlar el sayesinde kopartılarak robota atılır. Üst Kısmına iki yiyecek kaşığı kıtır sıkılmış limon suyu eklenir. İri tek bir diş sarımsak bıçakla doğranıp eklenir. 1/2 bardak klorsuz su ilave edildikten ardından robot ya da blender çalıştırılır. Tahmini bir-bir buçuk dk çalıştırıldıktan ardından karşımın tamamı kahvaltıdan en az yirmi dk öncesinde aç karnına içilir. Kahvaltıya civarı gereksinim hissedilirse yalnızca su içilebilir.

Kürün uygulama şekli şöyledir: İlk üç gün sarımsaklı, iki. üç gün sarımsaksız, üçüncü üç günse bir ek olarak sarımsaklı olarak uygulanır. Toplamında dokuz gün uyguladıktan ardından 3 gün bul verilir. Üç gün aradan ardından benzer biçimde dokuz gün uygulanır ve kür sonlandırılır.

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

3 gün (maydanoz + limon + su)

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

3 gün bul verilir, tekrar

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

3 gün (maydanoz + limon + su)

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

şeklinde uygulayarak kür sonlandırılır.

Düşük tansiyonluysanız bu kürün kan basıncını (tansiyonu) bir miktar düşürebileceğini göz ardı etmeyiniz.

Yukarıda önermiş olduğum bu kürü senede bir-iki defa uygulamakla, kalp damarlarının samimi yağ bağlamasına, kalp damarlarında plak oluşumuna ya da kalbi besleyen damarların daralmasına ya da tıkanmasına karşın önleyici ve koruma amaçlı kür uygulanmış olunur. Benzer sürede bu kür sayesinde kalp dolaşımı da güçlendirilmiş olur.

Uyarı: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa kesinlikle kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Önce, bilmeniz gerekli durumda olan kullanacağınız bitkiye karşın alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin savını alınız. Hekime gitmeden ve tanı koydurmadan şikâyetiniz her halükarda, burada ki bilgilerle bizzat kendinizi iyileştirme etmeye kalkışmayınız.

Limon ve sarımsak her derde devadır. Limon ve sarımsağın sağlığa faydalarını sayarak bitiremeyiz. Tıkanmış damarları açar, berbat kolestrolü yer alan bireylerin kolestrolünü düşürür, bağışıklığı güçlendirir, felci önler. Sarımsak Limon Kürü tarifi ve Sarımsaklı Limon Suyu tarifi ne türlü yapılır.
Sarımsak Limon Kürü tarifi ve Sarımsaklı Limon Suyu tarifi ne türlü yapılır

Limon ve sarımsak her derde devadır. Limon ve sarımsağın sağlığa faydalarını sayarak bitiremeyiz. Tıkanmış damarları açar, berbat kolestrolü yer alan bireylerin kolestrolünü düşürür, bağışıklığı güçlendirir, felci önler. Sarımsak Limon Kürü tarifi ve Sarımsaklı Limon Suyu tarifi ne türlü yapılır.

Uzmanlardan limon sarımsak kürü tarifleri

 

Sarımsak Limon Kürü tarifi ve Sarımsaklı Limon Suyu tarifi ne türlü yapılır

Limon
Sarımsak
2 litre hiç su eklenmemiş saf limon suyu, 40 diş soyulmuş ezilmiş sarımsak ve bunları muhafaza edebileceğiniz iki litrelik cam kavanoz veya pet şişe. Sarımsak ve limonda ithal edilmeden mümkün ise Anadolu da yetiştirilmesi gerekli durumda olan mühim bir husustur. Limonlar iki litre başka bir deyişle 8 su bardağı limon suyu olacak biçimde kavanoza doldurulur. Ek Olarak ardından 40 diş orta boy sarımsak soyularak yıkanmadan ezilir. İşlem bittikten ardından koyu rengarenk ışık almayan bir kavanoz ile kapatılır. Ilık ve normal odada 25 gün boyunca altını çizen bir kaç defa çalkalayarak muhafaza edilir. Vasati 25 gün bitiminde sarımsak limon suyunun içerisinde erimiş duruma dönecektir. Bu karışımı her sabah kahvaltıdan 1/2 saat öncesinde 1/2 çay bardağı içilir. Bunu altını çizen düzenli olarak ve mümkün oldukça benzer saatlerde yapılmalıdır. Sarımsak-limon kürüne başka tatlandırıcılar başka bir deyişle tuz veya şeker katılmamalıdır.

Sarımsak Limon Kürü Faydaları:

Damar tıkanıklarını açar, tüm damarlardaki iltihapların giderilmesini olanağı sağlar.
Zararlı istenmeyen yağların yakılmasını olanağı sağlar.
Özelikle kan damarlarını esnek duruma getirerek tıkanıkları açar.
Kötü kolesterolü düşürür.
Kireçlenmeyi önler.
Pankreasın yenilenmesine destek olur.
Şeker dengesini olanağı sağlar.
Helycobeacter pylori adlı mikrobu yok ederek ayrıca midede ülserin tamamıyla iyileşmesini olanağı sağlar.
Stresten dolayı oluşan alerjik reaksiyonlara iyi gelir.
Felç ve inmeyi azaltıcı tesiri bulunmaktadır.
İdrar söktürür ayrıca ödem söktürücüdür.
Not: Sarımsak-limon kürün de dikkate edilecek bir husus bulunmaktadır. Tansiyon düşürücü özelliğinden dolayı düşük tansiyonlu kişilerde kesinlikle bu kürün kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir.

Limon Sarımsak Kürünün Zararları nelerdir?

Tansiyonda düşüşe niçin olabilir.
Ciltte alerjiye yol açabilir.
Mideye dokunabilir. Midede ağrı ve yanmaya niçin olabilir.
Baş ağrısı yapabilir.
Kullanılan ilaçlarla etkileşime girip ilaçların etkinliğini artırabilir ya da azaltabilir.
Bu kür kan sulandırıcı ilaç kullanan hasta olanlarda kullanılmaması gerekli durumda olan bir karışımdır. Çünkü kan sulandırma ilaçlarının etkinliği artırıp zarar veren olabilir.
Diyetisyenlerden  Zayıflatan Limon Sarımsak Kürü Çayı Tarifi

Diyetisyenlerden sarımsağın ve limonun zayıflamaya yardımcı olduğunu bildirip, zayıflatan sarımsak çayı uygulamak amaçlı şu tarifi veriyor

Malzemeler

Limon
Sarımsak
Zencefil
“Tencereye iki bardak su koyun, içerisine 4-5 tane parmak ucu büyüklüğünde kıtır zencefil ya da 4-5 tane parçalanmış kuru zencefil atıp tahmini 6 dk kaynatın. Sonrasında bu karışımın içerisine iki tane kocaman ya da 3 tane küçük sarımsak ve 1/2 tatlı kaşığı kıtır sıkılmış limon suyu katın. Ilınınca iki küçük kahve kaşığı bal ekleyin. Bu çaydan her sabah ve akşam birer fincan amaçlı. Sarımsak çayını, bir sürü açken ya da bir sürü tokken içmeyin. Hedeflediğiniz kiloya inene civarı birden çok hafta süreyle anlatılan oranda tüketmeye aynı ritimde devam edin.”

Sarımsak Ve Limon Kürü İle Ayda 16 Kilo Zayıflayın

1 diş sarımsak
2-3 tane ceviz içi
Limon suyu
Yapılışı

1 bardak suyun içerisine akşamdan cevizleri ve sarımsağı atın dilerseniz birden çok damla limon suyu katabilirsiniz.Sabahleyin aç karnına bu suyu amaçlı, cevizleri yiyin ve sarımsağı 3-4 parça şeklinde kesip, ilaç kadar su ile yutun. Bu karışımı tükettikten ardından yenisini hazırlayın, sonrası sabah tekrar tüketin. Sarımsağı zayıflamak amaçlı kullanmadan öncesinde kesinlikle doktorunuza danışmalısınız. Sarımsak, kan sulandırıcılar, doğum kontrol hapları, steroidal olmayan anti-enflamatuvar ilaçlar, tüberküloz amaçlı ilaçlar ile ve bağışıklığı zayıflatan virüslerle etkileşime girebilir

 

Limon sarımsak kürü

limon sarımsak kürü faydaları

limon sarımsak kürü yan etkileri

 limon sarımsak kürü zayıflatırmı

limon sarımsak kürü satış 

maydanoz limon sarımsak kürü kullananlar

maydanoz limon sarımsak kürü yorumları

 limon sarımsak kürü ibrahim saraçoğlu

 maydanoz limon sarımsak

kürü zayıflatırmı

 limon sarımsak kürü feridun kunak

sarımsak limon kürü yazıcı

yazıcı limon sarımsak kürü

Bir yanıt yazın

Top