Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > Lazer Epilasyon Tedavi Sistemleri

Lazer Epilasyon Tedavi Sistemleri

Diğer tedaviler içerisinde farklı sorunlara özel olarak sunulan estetik müdahaleler bulunuyor. Lazer uygulamaları pek çok sorun için hem acısız hem de oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Bu nedenle pek çok işlemde tercih ediliyor. Bunlardan biri de lazerle ben aldırma işlemidir. Benler pek çok insanda bulunur. Estetik nedenlerle benlerini aldırmak isteyenler için dermatologlar önce benin iyi huylu olup olmadığına karar verir. Kötü huylu benler lazer ile tedavisi olmaz. İyi huylu benler lazerle alınabilir. Oldukça pratik bir işlemdir. İşlem öncesinde bölge uyuşturulur. Bu nedenle çok fazla ağrı hissi olmaz.  Küçük ve yüzeysel ben aldırma işlemlerinde iz kalmaz. Derin ve büyük benlerde cilt rengi tonunda iz kalabilir.

Kılcal Damar Tedavisi

Diğer Tedaviler arasında bacak ve yüz bölgesinde oluşan belirgin ve yüzeysel damarlar tedavi edilir. Ağ şeklinde olan bu damarlar yüzde kırmızı yüz görünümüne neden olabilir. Kılcal damarların azaltılması cildin daha güzel görünmesinde etkilidir. Bu alandaki en başarılı yöntem ise lazerle kılcal damar tedavisi olmaktadır. Tedavinin uzunluğu damarın kalınlığına ve derinliğine göre belirlenir. Burun kenarındakiler 1- 2 seansta geçebilirken kılcal damarlardaki damarlar için 4- 5 seans gerekli olabilir. Long pulsed Ng- Yag kılcal damar tedavisi için kullanılan lazerdir. Bu cihaz kanı oluşturan maddeyi hedef alır. Isıtılma işlemi ile damarlar görünmez hale gelir. Bu şekilde bacaklarda ve yüz bölgesinde oluşan bu damarlara estetik müdahaleler yapılmış olur.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Diğer Tedaviler içerisinde sağlıklı saçlar elde etmek için tercih edilen bu tedavi yöntemleri ile erkeklerde ve kadınlarda kullanılabilir. Her saçın belli bir döngüsü bulunur. Uzayan saç önce dökülür sonra dinlenir ve yeniden uzamaya başlar. Dökülmelerle birlikte saçlarda açılma oluyorsa mutlaka bir dermatologtan destek alınmalıdır. Altında bir hastalık var ise öncelikle bu tedaviler yapılmalı, sonrasında saç dökülmesi tedavisi yapılabilir. Kullanılan metotlar arasında ise mezoterapi ve PRP bulunur. PRP hem saç dökülmesini azaltır hem de saçların kalitesini artırır. PRP ile birlikte mezoterapi saç dökülmesi tedavisi uygulanabilir. Bu işlemde mineraller ve vitaminler saç köklerine verilir.

Örümcek Ağı Estetiği ve Göz Çevresi Peeling

Diğer Tedaviler içerisinde yüz estetiği için kullanılan farklı tekniklerde bulunuyor. Bunlarda biri örümcek ağı estetiğidir. Yaşla beraber yüzdeki kollajen ve hacmin azalması sarkmalar meydana getirir. Hem yüz hem de boyun bölgesindeki sarkmaları azaltmak için kullanılan İp Tedavisi cildin kalitesini artırır. Bununla birlikte yüzün daha genç bir görünüm kazanması sağlanır. Bu tedavinin yanında göz çevresindeki kırışıklıklar, çökmeler, morluklar ve koyuluklar için ise göz çevresi peeling uygulaması bulunur. Bu tedavi ile koyuluklar giderilir. Fraksiyonel lazer kullanılarak göz çevresindeki kırışıklıklar azaltılır. PRP işlemi ile hem aydınlatma hem de dolgunlaştırma sağlanır.

Çatlak Tedavisi

Diğer Tedaviler içerisinde cilt çatlakları için kullanılan bu tedavi hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Kadınların özellikle hamilelik sonrasında erkeklerde ise ağırlık kaldırma durumlarında bu tür vücut çatlakları oluşabilir. Hormonlardaki değişimleri, kilo alımı, genetik yatkınlıklardan dolayı ciltte çatlaklar oluşabilir. Cilt altındaki liflerin bozulması ile rahatsız edici çatlak görüntüsü ortaya çıkar. Tamamen yok edilmese de PRP ve fraksiyonel lazer ile çatlak tedavisi uygulamaları yapılır. Ve çatlak görüntüsü azaltılabilir. PRP ile kişinin kendi kanından iyileştirici hücreler ayrılır ve tekrar bireye enjekte edilir. Bu tedavide harekete geçirilen kollajenler vücudu iyileştirir. Bunlar dışında altın iğne ve lazerle çatlak tedavisi de uygulanabilir. Çatlakların genişliğine ve bulunduğu alana göre tedavi süreci planlanır.

Gençlik Aşısı, El ve Boyun Gençleştirme

Diğer Tedaviler içerisinde başarılı sonuçlar veren bir başka uygulama ise el ve boyun bölgesinde kullanılabilen gençleştirme uygulamalarıdır. Her insanda 30’lu yaşlardan itibaren cilt kollejeni yılda yüze 1- 2 oranında azalmaya başlar. Bu da özellikle el ve boyun bölgesinde kırışıklıklar ortaya çıkarır. Bu etkilere güneşin zararlı etkileri de eklenince daha yaşlı bir görüntü ortaya çıkabilir. Thulium lazer ile el ve boyun gençleştirme uygulamaları yapılabilir. Yaş ile azalan kollejeni yenilemek için ise hyalüronik asit enjeksiyonu kullanılabilir. Cildin ihtiyacı olan vitamin ve amino asitlerin doğrudan cildin altına yapılmasına gençlik aşısı deniliyor. Bu tedaviler ile kırışıklıklar, çatlaklar, sivilce izleri tedavi edilebiliyor.

Kök Hücre Tedavisi ve Karbon Peeling

Diğer Tedaviler içerisinde yine vücuttaki kollajen üretimini destekleyen bir uygulama olan kök hücre tedavisi vücuttan alınan fibroblast adlı hücrelerin laboratuvarda çoğaltılarak tekrar cilde verilmesi işlemidir. Bu işlem ile cildin bağ dokusu güçlendirilir. Kollejen üretimi artacağı için yaşlanma etkileri azalacaktır. Kendi hücreleriniz ile doğal bir yenilenme sağlanır. Cildin yenilenmesi kadar zaman zaman bakım uygulamaları ile desteklenmesi de çok önemlidir. Bunlardan biri olan karbon peeling ile cilt yüzeyinde yenilenme sağlanır. Ciltteki yağın dengelenmesi özellikle aktif sivilcelerin azalmasında etkilidir. Bu uygulama ile cilt daha parlak ve canlı bir görüntü kazanır.

Plazmapen Tedavisi

Diğer Tedaviler genellikle güvenli bir şekilde uygulanır. Bir maddeye verilen enerjinin o maddede katı, sıvı ve gaz forma dönüştürülmesinden sonra ortaya çıkan enerjisine plazma denilir. Buna maddenin dördüncü formu olarak bakılabilir. Cilt plazmapen tedavisi ile cildin üst katmanında buharlaşma sağlanır. Kılcal damarlara etki etmeyen bu uygulamada noktasal hedef dışında yayılma olmaz. Mimimal derinliğe ulaşılabilen bu uygulamada deride kabarık olan ben gibi lezyonlar ciltten uzaklaştırılır. Çok hızlı yenilenme sağlayan plazma tedavisi sonrasında morluklar, kanama ve şişlik gibi sorunlar oluşmaz. İşlem sonrasında yara üzeri kabuk bağlar. En fazla iki hafta içinde iyileşme sağlanır.

Kesik İzi Silme Tedavisi

Diğer Tedaviler içerisinde kesik izleri de silinebilir. Bunun için altın iğne kullanılır. Cilt altına verilen radyo frekans enerjisi cilt altındaki dokuyu uyarmaktadır. Özellikle sivilce izleri için kullanılan bu tedavi cildin kalitesini artırır. Yaşlanma etkilerini azaltan Kesik izi silme tedavisi akne ve akne izi tedavilerinde de oldukça etkili olarak kullanılır. Cilt çatlakları ve ciltteki gözeneklerin azaltılmasında da kullanılan altın iğne tedavisi oldukça başarılı sonuçlar veren bir tedavi çeşididir. Cilt farklı nedenlerden dolayı yaşlanır. Bunlardan biri ilerleyen yaşa bağlı ortaya çıkan etkenler diğeri ise zararlı güneş ışınları gibi çevresel etkenlerdir. Ciltteki kolejenin azalması ile oluşan sarkmalar altın iğne ile toparlanabilir.

Dolgu Tedavileri

Diğer Tedaviler dolgu uygulamaları da bulunur. Alın, şakak, elmacık, nazalobial, göz altı, dudak ve çene bölgesinde bu uygulama kullanılabilir. FDA onaylı olarak yapılan uygulamalar öncesinde anestezik kremler kullanılır. Bu şekilde işlem çok daha kolay ve konforlu bir şekilde tamamlanır. Ürüne göre dolgu tedavisi kalıcılık süresi değişir. Ciltte oluşturduğu etkiye bakılarak oldukça konforlu bir işlem olan dolgu, oldukça kısa sürer. Cilt altına kolayca yerleştirilir ve çok hızlı bir şekilde mimik hareketleri ile uyum sağlar. Yüz gençleştirilmesinde kullanılan yüz dolgusu tedavileri dudaklara ve yüze hacim kazandırabilir. Sarkmalar azaltılır. Yüze şekil verilir. Kolejen sentezi ile cilde hem dolgunluk hem de parlaklık kazandırılır. Hyalüronik asit içeren dolgular hem Türkiye’de hem de dünyada en çok kullanılan dolgulardır.

Bir yanıt yazın

Top